Vodicí psi jsou nepostradatelní. Doprovází svoje lidské parťáky všude, kam se vydají, pomáhají jim vyhnout se nebezpečným situacím, dávají lidem okolo najevo, aby byli více obezřetní, a navíc poskytují psychickou oporu, která se těžko hledá jinde. Mají ve svých tlapkách velkou zodpovědnost. Výchova a výcvik štěněte, ze kterého se později stane vodicí pes, je proto náročná nejen po stránce odbornosti a disciplíny, ale také po stránce finanční. Přidej se mezi dárce a pomoz nám plnit naše cíle.

Kam tvoje peníze putují?

V našem spolku Vodicí pes a brněnské Škole pro výcvik vodicích psů se staráme o přípravu vodicích psů na jejich budoucí poslání a zároveň podporujeme klienty s těžkým postižením zraku, kteří se chtějí s pomocí psa stát více samostatní a nezávislí. Pomáháme našim klientům s osobním rozvojem, tréninkem samostatného pohybu a řešíme s nimi jejich individuální problémy.

Kromě samotného výcviku se staráme také o vysloužilé vodicí psy, o které se už jejich majitelé nezvládají ze zdravotních důvodů starat. V roce 2012 jsme proto založili Penzion pro vysloužilé vodicí psy, kde mohou psi v pohodlí dožít. Penzion nám slouží také jako porodna a prostor pro odchov nových štěňat.

U nohy člověka sedí černé štěně v postroji pro vodicí psy. V pozadí se nad ním rozplývá skupinka lidí.

Poslušnosti se štěňata učí už od raného věku

Snažíme se zároveň bořit bariéry mezi světem vidících a světem nevidomých. Poukazujeme na to, že mezi námi rozdíly nejsou a že to jediné, co nám brání v lepším propojení, je strach spolu mluvit. Díky tobě a desítkám dalších podporovatelů budeme schopni v boření bariér pokračovat. 

Každá koruna se počítá

Nejjednodušší formou pomoci je finanční příspěvek. Podpořit nás můžeš přímo skrze náš transparentní účet nebo nákupem reklamních předmětů. Najdeš mezi nimi bloky, reflexní pásky, nákupní tašky, ale i speciální edici Kozomínského medu. Další variantou je dárcovská SMS – stačí, když pošleš SMS ve tvaru DMS VODICIPES 30/60/90 (podle částky, kterou nám chceš darovat) na číslo 87 777.

Pes leží na trávě a má jednu tlapku položenou na pexesu s motivem vodicích psů

A s kým budeš naše pexeso hrát ty?

Pokud chceš raději přispět osobně, budeme rádi, když se po předchozí domluvě zastavíš v naší kanceláři nebo přispěješ do jedné z našich veřejných pokladniček. Jejich seznam najdeš na stránkách našeho spolku.

Co za tvůj příspěvek můžeme pořídit?

  • za 100–150 Kč dostane štěně novou hračku
  • za 150–200 Kč můžeme pořídit nové vodítko nebo misku na vodu
  • za 200–500 Kč zaplatíme jednorázové očkování
  • za 500–1 000 Kč dostane pejsek nový pelíšek
  • za 1 350 Kč máme na měsíc postaráno o krmení pro jednoho pejska
  • za 50 000 Kč se můžeme o jedno štěně starat celý rok

Darovat můžeš i materiální potřeby. Nejvíce nám pomůžeš, když našim pejskům daruješ krmivo. Protože ale používáme konkrétní značky, na které jsou psi zvyklí, nezapomeň se s námi před nákupem poradit. 

Dobrý skutek na druhou

Veřejné pokladničky jsou pro nás důležitým zdrojem příspěvků, proto neustále hledáme místa, kde bychom mohli umístit další. Pokud víš o obchodu nebo podniku, kde bychom naši kasičku mohli nechat, budeme rádi, když oslovíš majitele a řekneš mu o našem spolku a jeho poslání víc.

I čas jsou peníze

Výcvik vodicích psů i práce s našimi klienty je časově náročná, proto si také velmi vážíme všech dobrovolníků, kteří nám obětují svůj volný čas. O vybraná štěňata se už od druhého měsíce starají pečovatelé. K dispozici mají zkušeného koordinátora, který je výchovou provází. Jakmile pejsek dosáhne jednoho roku, čeká na něj ten pravý výcvik formou každodenní docházky do Školy. Pečovatelé dospělým psům poskytují zázemí a láskyplný domov, kde si mohou po pracovním dni odpočinout.

Chceš se přidat k našim pečovatelům? Přečti si, co to obnáší.

Pokud se věnuješ natáčení videí nebo focení, můžeš nám pomoct i tím, že pro nás zvěčníš některou z našich akcí. Rádi tě pak uvedeme jako autora či autorku na našich sociálních sítích. 

Síla sdílení

Nemáš peněz nazbyt, ani čas, který bys nám mohl věnovat? To nevadí. Budeme ti vděční, když nám aspoň pomůžeš bořit bariéry mezi lidmi. Můžeš například sdílet se svými přáteli naše Vodítko, které poskytuje návod na to, jak by mezi sebou měli nevidomí a vidící lidé komunikovat, aby se ani jedna strana necítila nepříjemně. Spoustu dalších tipů a zajímavostí najdeš také na našem Facebooku nebo Instagramu.

Zpátky na články